kapitalizm - serwis zwolennikow wolnego rynku

Strona główna


Polemika do artykułu BM Sulimy Unia potrzebuje Traktatu z Lizbony

Przed Państwem - "Wielki Brat" -
w całej okazałości!Przerażający tekst, nasycony pogardą do wszystkiego, co niezgodne z tzw. "dyrektywami", przypominający pod względem emocjonalnym wystąpienia Niesiołowskiego. Ileż tu nienawiści do USA, do Polski i Polaków, ileż zalewającej wszystko politporawnej eurowazeliny, przelewającej się niczym woda u ujścia Amazonki. Utwierdzam się w przekonaniu, ze z owej WE należy jak najszybciej wystąpić, bo jeśli TACY ludzie jak Autor usadowią się mocno u sterów rządów...

Początek - mocny... Cyt: "Po przeczytaniu pańskiego wywodu podejrzewam, że pisze pan o Unii Europejskiej na zlecenie agencji amerykańskiej, która jest Eurosceptykiem Nr 1 po bracie z UK."

A na czyje zlecenie PAN pisze (pomijając drobny fakt, że UE nadal nie ma; jest WE - proszę spojrzeć na nagłówek dowolnego dokumentu brukselskiego)?

Cyt: "Logiczne, żeby rządzić jednostką, państwem, i również Unią potrzebujemy sztabu urzędników, co nie oznacza zbiurokratyzowania Unii."

A właśnie - całkowicie nielogiczne.

Cyt: "W Europie nie będziemy tolerować bojkotów poszczególnych grup, nagonek na mniejszości, nie poszanowanie prawa do praw w czasie procesu, aborcji etc. W szczególności nie będzie tolerowane wprowadzenie kary śmierci, jak to sobie marzyli niektórzy przywódcy zarządzający krajem."

Ależ - po co kara śmierci? Po co takie brzydkie słowa, powodujące stres? Dla politniepoprawnych, białych chrześcijańskich lub żydowskich homofobów wystarczy wprowadzić dyrektywę, przyjmującą wiek aborcji - do 16. r.ż. i eutanazji - od 16. r.ż.; o kwalifikacji do tych procedur decydować będzie eurokomisja o odpowiednio dobranym składzie. Nic nie trzeba robić - szczegóły można ściągnąć z opowiadania białego, amerykańskiego (niestety) pisarza Philipa K. Dicka "Przedludzie" napisanego już w r. 1974. Oczywiście kryterium amerykańskie rozróżniania przedludzi od ludzi (znajomość algebry) należy zastąpić europejskim (np. znajomość traktatu reformującego). Eutanazja nie objęłaby jednostek szczególnie zasłużonych dla WE (są zwierzęta równe i równiejsze). A wszystko - z wszechogarniającej miłości do człowieka, co brzmi dumnie.

Cyt: "Gdyby ode mnie zależało, członkowie Unii, którzy nie zgadzają się z elementarnymi założeniami tejże organizacji powinni dostać "karte blache" i wystąpić z Unii, pod warunkiem, że zwrócą pieniądze, które otrzymali od Unii."

Rozumiem, że proponuje Pan dokładne rozliczenia - bardzo słusznie; ale czy jest Pan pewny, że to Polska będzie musiała dopłacać? A może jednak - Polsce?

Cyt.: "Cytowanie Bukowskiego, rosyjskiego członka partii i aktywisty komunistycznego nie jest wskazane".

To chyba jakiegoś tylko sobie znanego towarzysza Bukowskiego Autor ma na myśli. Ciekaw jestem, kto ustala, że coś "nie jest wskazane"? No i mimo całej tak skrupulatnie przestrzeganej politpoprawności z tłamszonej podświadomości wyrwało się Autorowi coś antyrosyjskiego - a więc rasistowskiego i ksenofobicznego (i co tam jeszcze się dopisuje w tej zbitce słownej). A fe, Panie BM Sulima!

Cyt.: "Śmieszne jest malowanie obrazu o rosyjskich i europejskich socjalistach, dążących do Europy federalnej "bardziej socjalistycznej".

Niestety, nie jest śmieszne - bo prawdziwe.

Cyt: "Obecny Prezydent Unii - Nicolas Sarkozy"

Przejęzyczenie czy może jednak coś więcej? Tak czy inaczej - psychoanalityk mógłby wypowiedzieć się w sposób pełniejszy.

Autor często, ale nie wiem, czy świadomie posługuje się pluralis majestatis (p. wyżej - podkreślenia); w związku z tym powstaje pytanie: czy reprezentuje jakąś organizację? Czy może jest po prostu euromitomanem? To ostatnio dosyć często występująca postać nerwicy anankastycznej (czyli nerwicy natręctw); ale mam i dobrą wiadomość: daje się to z powodzeniem leczyć; często wystarczy odpowiednia psychoterapia; eutanazja doprawdy nie jest konieczna...

Belizariusz
(29 lipca 2008)

Skomentuj ten artykuł
(wpisując jego tytuł w temat)

Czytaj też:
Jacek Tomczak - O dwóch wizjach Unii
BM Sulima - Unia potrzebuje Traktatu z Lizbony
Wojciech Czarniecki - Dla kogo Unia?
Leszek Karliński - Unia Europejska - demokracja totalniaków


Webmaster
Copyright 2001, Paweł Sztąberek
Spis Autorów

Komentarz tygodnia

Książki
polecane

Czytelnicy
piszą

1 2 3 4

Subskrypcja
Jeśli chcesz być powiadamiany o nowościach na "SP" wpisz swój adres e-mail


Powiadom znajomego o "SP" wpisując jego adres e-mail


ooooooooooooooooooooooooi
Przyślij swoją opinię
Polska - UE
zbiór tekstów