Strona główna

Polska to kraj ludzi obrotnych ...

Pan Tomasz Laskowski w swoim artykule Lepiej być w drużynie z Niemcami pisze całkowitą nieprawde! Cytuję: ".... w Polsce działa (i to dosyć sprawnie) wolny rynek.Oparty na solidnych prawnych (konstytucyjnych!) fundamentach."

Jest to oczywista nieprawda! Ten Pan nie zna definicji wolnego rynku, a co do "solidnych prawnych (konstytucyjnych!) fundamentaów" ....!!! hmmm jak mozna mowic o solidnych podstwach prawnych gdy na codzień ludzie akceptują łamanie prawa własności (wysypywanie zboża, blokowanie jezdni, czy ostatnio Ożarów.... )

Polska jest państwem równych i równiejszych, nooo chyba ze sie myle! W końcu nie jestem prawnikiem jak Pan Laskowski.

Kolejny cytat: "Dodatkowo, nigdy o tym nie piszecie, sama UE dość mocno forsuje liberalizację zarówno w sferze energetyki, jak i np.usług pocztowych". Dziwne? NIEPRAWDA!!! Co to znaczy wg. Pana Laskowskiego "mocno"? Ile lat Francja skutecznie blokwała liberalizacje energetyki? Ile lat "mocno" UE walczyła z Francją? Proszę o fakty!

Kolejny cytat: "Prosta sprawa : lepiej być w jednej drużynie z Niemcami i Resztą niż pomiędzy dwoma siłującymi się dryblasami w charakterze słabowitego obserwatora (który może wtedy nieźle "wyłapać"). A jeżeli Rosja wstąpi do UE (niemożliwe? zobaczymy...) - to tym lepiej dla nas". A przykład Szwajcarii która nie jest w UE a radzi sobie świetnie! A Hong-Kong? nie słyszałem zeby spieszyło im sie do ChRL!!!

Polska wg. mnie spokojnie mogłaby być pomostem w rodzaju H-K!

Fakt, ze wszyscy wokól nas znaleźliby sie w UE, paradoksalnie mógłby nam pomóc. Wszyscy sąsiedzi jeździliby do nas po zakupy (benzynę, alkochol, szparagi, samochody, papierosy ....... ).

Pan Laskowski sprawia wrażenie człowieka, który zadowala się ochłapami rzuconymi Polsce z Brukseli. W końcu przez tyle lat zyliśmy w komuniźmie .... . Najlepiej widać to po sposobie w jakim sie wyraża o Rosji. Zakłada Pan ze musimy sie komuś podporządkować, aby nie zginć. (wiel)BŁĄD!!!

Niech się Pan nie boi. Polska jest krajem ludzi obrotnych, nauczonych jak wykiwać okupanta kimkolwiek by on był.

Paweł Skrzynecki

P.S. Radzę uważniej czytać gazety i oglądać TV

Webmaster
Copyright 2001, Paweł Sztąberek

Spis Autorów

Komentarz tygodnia

Czytelnicy
piszą

1 2 3 4

Subskrypcja
Jeśli chcesz być powiadamiany o nowościach na "SP" wpisz swój adres e-mail


Powiadom znajomego o "SP" wpisując jego adres e-mail


Stowarzyszenie KoLiberZbiór tekstów
o UE

Czytelnicy
"SP" o UE
ooooooooooooooooooooooooi
Przyślij swoją opinię