Strona główna

Musi zawrzeć w całym kraju ...

Z uwagą czytam artykuły dotyczące wejścia do UE zamieszczane na "Stronie Prokapitalistycznej". Są one rzeczowe, zawierają wiele trafnych uwag i dobrze przemyślanych argumentów. Uważam że mogłyby one przekonać niejednego człowieka. Problem jednak w tym, że poza kilku stronami w sieci, oraz jedną, dwiema gazetami o niewielkiej liczbie czytelników przeciętny obywatel nie ma szans zetknąć się z argumentami przeciwko wejściu do UE.

Najpotężniejsze media są - jak wiadomo - silnie stronnicze i wątpię, że coś się w tej materii zmieni. Czasu do referendum zostało natomiast dramatycznie mało. I jak mówi autor jednego z artykułów: "Polska-UE: sprawa jest już przesądzona..." i nie ma co liczyć na żadne rafy i czy inne cuda.

Jest tylko jedna szansa by wygrać. Prawda o UE i fatalnych konsekwencjach naszego wstąpienia w jej struktury musi dotrzeć do każdego obywatela. Informacje nasze muszą się znaleźć na ulicach i w domach. Sądzę, że jest to możliwe do zrealizowania przy niewygórowanych kosztach jeżeli tylko uda się zebrać grupę zaangażowanych ludzi którzy poświęcą trochę swojego czasu na ten cel. Jak za czasów komuny trzeba rozlepiać plakaty, rozrzucać ulotki, może nawet malować po murach. Trzeba podać kilka prostych argumentów, które zrozumie każdy i które będą miały dla każdego duże znaczenie, np.: że będzie drożej, że będzie większe bezrobocie (sam argument "podatkowy" raczej nie działa silnie, ale te dwie konsekwencje większych podatków są dla każdego istotne).

Sam jestem gotów aktywnie uczestniczyć w takiej kampanii i może nawet udałoby mi się skrzyknąć paru znajomych. Tyle tylko, że moja działalność może dać efekty jedynie w moim mieście, a tu musi zawrzeć w całym kraju.

Jarosław Ściślewski (Gliwice)
jscislewski@wp.pl

Webmaster
Copyright 2001, Paweł Sztąberek

Spis Autorów

Komentarz tygodnia

Czytelnicy
piszą

1 2 3 4

Subskrypcja
Jeśli chcesz być powiadamiany o nowościach na "SP" wpisz swój adres e-mail


Powiadom znajomego o "SP" wpisując jego adres e-mail


Zbiór tekstów
o UE

Czytelnicy
"SP" o UE
ooooooooooooooooooooooooi
Przyślij swoją opinię