Strona główna

Potrzebna jest całkowita liberalizacja gospodarki

Po przeczytaniu materiałów przysyłanych przez pana Tomasza Laskowskiego Lepiej być w drużynie z Niemcami oraz Wejście do UE - szansą dla Polski, jego polemiki z panem Pawłem Skrzyneckim mam nieodparte wrażenie, jakbym słuchał koguta zachwyconego swoim porannym pieniem. A kogut, jak to kogut, ptak domowy zależny od hojności swego pana - nigdy orłem nie będzie. Już taki jego los i z tym się trzeba pogodzić. Proszę sobie wyobrazić koguta szybującego hen, hen wysoko, spoglądającego swoim władczym i bystrym wzrokiem na swe gumno!! Można spaść z krzesła. Kogutowi, jakby się nie starał, jakby nie podlizywał się gospodarzowi, przypisana jest rola dozorcy, takiego kapo, który odwaliwszy swoje poranne "pięć minut w historii" zaczyna wykorzystywać swoje kury.

Pisząc w takiej formie moim zamiarem nie jest to, by dokuczyć panu Laskowskiemu. Czytając Jego opinie o UE uważam, że jest to osoba, jak to się potocznie mówi: "niegłupia i zdolna". ...Ale..., ale przeczytawszy tyle publikacji na interesujący nas temat powinno się zacząć myśleć. A myślenie zaczyna się, P. Laskowski z pewnoscia się zgodzi, od wątpliwości (kłania się "wątpię, więc myślę; myślę, więc jestem" ). Jestem prostym człowiekiem . Nie mam certyfikatów ukończonych uczelni... ale mam za to jedną przewagę nad "krasnalami - dobroczyńcami", że to, m.in. JA jestem TYM, o którego dobro tak zawzięcie walczy krasn..., o przepraszam, pan Tomasz Laskowski. A ja przecież doskonale WIEM, co jest dla mnie dobre!!

Pan Laskowski próbuje wmówić Czytelnikom Strony, że tzw. liberalizacja w pewnych sektorach unijnej gospodarki może zasługiwać na miano wolnej konkurencji (jest to jego "koronnym" argumentem w dyskusji). Ale w swoim publicystycznym zacietrzewieniu zapomina, że aby te, jakże cząstkowe "liberalizacje" odniosły pożądany skutek musi nastąpić CAŁKOWITA, CAŁOSCIOWA LIBERALIZACJA GOSPODARKI. Jeżeli pan Laskowski nie podziela mego zdania, służę przykładem z naszego, rodzimego podwórka: obniżka akcyzy na alkohol. Efekt: średnio trzy razy wzrosła "sprzedawalność" w Polmosach (co za tym idzie: spadło bezrobocie, są wpływy do budżetu).Czy nastąpiła jakakolwiek zmiana w podejściu naszych (??) gospodarzy do kurek? ŻADNA!! Podobna będzie w Unii!! Najwyższy czas zrozumieć, że tak hołubiona przez p. Laskowskiego liberalizacja jest swoistym "przymusem", który jest spowodowany kryzysem gospodarczym w Unii.

Dariusz Zaniewski

P.S. Pana Laskowskiego razi termin Janusza Korwin-Mikke "okupanci" określający obecne polskie i być może "nasze" przyszłe unijne władze, .. ale niech sobie wyobrazi, jaki będzie miał stosunek do państwa np. rolnik wtedy, gdy dokona tzw. uboju domowego wieprzka, kury , albo nie daj Panie Boże, koguta? Z pewnością zna pan relacje i wspomnienia ludzi, którym dane było żyć w latach 1939-1945.

Webmaster
Copyright 2001, Paweł Sztąberek

Spis Autorów

Komentarz tygodnia

Czytelnicy
piszą

1 2 3 4

Subskrypcja
Jeśli chcesz być powiadamiany o nowościach na "SP" wpisz swój adres e-mail


Powiadom znajomego o "SP" wpisując jego adres e-mail


Zbiór tekstów
o UE

Czytelnicy
"SP" o UE
ooooooooooooooooooooooooi
Przyślij swoją opinię